Beretta Arıza

1- Kombinizi istediğiniz derecede kullanabilirsiniz. Bu cihaza zarar vermez.
2- Baca temizliği sadece bacalı kombilerde geçerlidir. Kombiler bacalı ve hermetik kombiler olmak üzere iki gruba ayrılır.

Hermetik Tip Kombiler:
Açık yanma odası bulunmayan kombilerdir ve bacaya ihtiyaç duymazlar. Yanma odaları kapalı hücre biçiminde olup, doğalgaz için gerekli olan yanma havasını bir fan yardımı ile dışarıdan alırken, yanma sonucu oluşan atık gazları aynı şekilde dış ortama vermektedir. Hermetik cihazlar bir hava akım borusu ile dış ortama bağlanmak zorundadır.
Bacalı Tip Kombiler:
Yanma odası bulundukları ortama açık olan ve bulunduğu ortamın havasını kullanarak çalışan ve baca bağlantısı bulunan cihazlar bacalı kombi olarak adlandırılırlar. Mutlaka çekiş gücü iyi bir bacaya bağlanmalı ve bulunduğu ortam havalandırılmalıdır. Banyolar ve hacmi 8m3 ten az olan yerlere konması uygun değildir. Her yıl mutlaka baca temizliği yapılmalıdır.

3- Cihazınıza yılda bir kez mutlaka bakım yaptırmanız gerekmektedir.
4- Kış aylarında sürekli çalışan kombilerinizin gece kısık ayarda çalışması daha uygun olacaktır.
5- Cihazınızın su basıncı 1.5 bar seviyesinde olmalıdır.
6- Cihazınızda meydana gelecek sorunlar verdiğimiz teknik destek sonucu giderilmez ise cihaza müdahale etmeyin ve servisimizin gelmesini bekleyin.
7- Isınamıyorsanız radyatörlerinizin ısısını kontrol edin. Eğer sıcaksa ve hala ısınamıyorsanız, evinizdeki izolasyon yetersizdir. İçerideki ısıyı muhafaza edemiyorsanız, kayıplar oluşacak, bu nedenle ısınamadığınız gibi yüksek fatura ödeyeceksiniz.
8- Cihazın performansı ve sağlı açısından en az üç petek kullanılmalıdır. Zira tasarruf olsun diye 1 veya 2 petek kullanırsanız cihazınız kısa zamanda durup çalışacağından zarar görecektir.
9- Zemin katta ve teras katta oturanlar ara katlara göre daha yüksek fatura öderler. Aksi için iyi bir izolasyon gerekmektedir.
10- Radyatörlerinizin üstü sıcak altı soğuk ise radyatör sistemindeki su, çeşitli nedenlerden dolayı iyi devir daim yapamamaktadır. Zira kombiden çıkıp peteklere giden su aynı hızda kombiye geri gelmelidir. Aksi halde iyi ısınma sağlayamazsınız.
11- Peteklerinizin havasını almak için peteğin üst yan kısmında bulunan prüjörü gevşetip su gelene kadar beklemelisiniz. Bunu yaparken cihazınız kapalı olmalıdır. Işlem bittikten sonra cihazın suyunu tekrar kontrol edin.


Sohbete Başla
WhatsApp Destek
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz.
Hemen Arayın ....! Bayrampaşa Kombi Servisi - Bağcılar Demirdöküm Kombi Servisi - Bağcılar Demirdöküm Servisi - Termostar Kombi Servisi - Yenibosna Petek Temizleme - Bahçelievler petek temizleme - Ordu Petek Temizleme